Opublikowano: 21.04.2023
W ramach seminarium wygłoszono cztery referaty pt.:
- Wpływ zmian klimatu na roślinność leśną, konsekwencje dla gospodarki leśnej- Krzysztof Świerkosz
- Planowanie urządzeniowe w lasach o wzmocnionej funkcji społecznej - Roman Jaszczak, Janusz Bańkowski
- Problemy hodowlane w realizacji planu urządzenia lasu - "Rębnia IV d panaceum na wszystko?" - Robert Korzeniewicz, Wojciech Kowalkowski, Marlena Baranowska, Radosław Jagiełło, Adrian Łukowski, Janusz Szmyt
- Ocena oddziaływania planu urządzenia lasu na przedmioty ochrony w obszarach Natura 2000 - Katarzyna Łapińska
Seminarium spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno leśników jak i organizacji ekologicznych i zaowocowało gorącą dyskusją.
Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami do ww. referatów!
Opublikowano: 28.11.2020
Koło Polskiego Towarzystwa Leśnego, działające na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu organizuje seminarium, w ramach którego będzie wygłoszony wykład pt.: "Czy biostymulatory mogą być szansą na problemy zdrowotne sadzonek w szkółkarstwie leśnym?".
Autorem wykładu będzie dr hab. Wojciech Pusz (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu).
Wykład odbędzie się 4 grudnia 2020 roku o godzinie 10.00 w formie zdalnej na platformie ZOOM.
W celu uczestnictwa w webinarium należy do 3 grudnia przesłać na adres: 'wojciech.pusz@upwr.edu.pl' adresy emailowe osób zainteresowanych
Do spotkania można również dołączyć klikając w link: http://zoom.us/j/97798279896?pwd=YmdHa0pUZDJreTMxSEVYZUFvSkF4UT09
Passcode: 8WCFGt
Opublikowano: 20.12.2019
Cykl jesiennych spotkań koła Polskiego Towarzystwa Leśnego, działającego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, cieszył się sporym zainteresowaniem członków PTL ale także pracowników uczelni, studentów oraz osób zainteresowanych tematyką leśną.
Pan Marian Marzec z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, o/Brzeg przedstawiał problemy związane z nomenklaturą "urządzeniową" lasu w aspekcie siedliskoznawstwa i gleboznawstwa leśnego.
Podczas kolejnego spotkania, z udziałem 40 osób, możba było wysłuchać wykładu pana dra Janusza Mazurka z Kliniki Roślin o szkodnikach i chorobach drzew i krzewów w przestrzeni miejskiej.
W grudniu swoją obecności zaszczycili zebranie pracownicy Katedry Hodowli Lasu z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pani dr Marlena Baranowska przedstawiła charakterystykę żywotnika olbrzymiego w aspekcie jego wykorzystania w gospodarce leśnej, a pan dr Robert Korzeniewicz przedstawił wyniki swoich badań nad zwalczaniem czeremchy amerykańskiej. Żywa i owocna dyskusja była dowodem jak aktualne są tematy przedstawione przez poznańskich naukowców.



Opublikowano: 28.11.2019
Na dwa kolejne interesujące wykłady zaprasza wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy.
Wykłady na zaproszenie swoich kolegów z Wrocławia wygłoszą naukowcy z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
"Gatunki obce w gospodarstwie leśnym - żywotnik olbrzymi" to tytuł odczytu, który wygłosi dr inż. Marlena Baranowska (Katedra Hodowli Lasu).
Z kolei dr inż. Robert Korzeniewicz (również Katedra Hodowli Lasu) wystąpi z wykładem, w którym przedstawi problemy związane z przebudową drzewostanu w kontekście występowania czeremchy amerykańskiej.
Spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 12 w sali 507 Centrum Naukowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (pl. Grunwaldzki 24a).
Opublikowano: 26.10.2019
Koło Polskiego Towarzystwa Leśnego przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zaprasza na dwa jesienne wykłady.
Pierwszy z nich zaprezentowany zostanie 13 listopada o godz. 12.00 przez Mariana Marca z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Oddział w Brzegu i będzie poświęcony systemowi typologicznemu Instytutu Badawczego Leśnictwa.
Drugi, zatytułowany "Środowiskowe uwarunkowania występowania chorób i szkodników drzew i krzewów w w zieleni miejskiej" 27 listopada o godz. 12.00 wygłosi dr inż. Janusz Mazurek z Kliniki Roślin.
Oba spotkania odbędą się w sali 507 w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy pl. Grunwaldzki 24a, a serdecznie zaprasza na nie Wojciech Pusz, przewodniczący uniwersyteckiego Koła PTL.