Zaproszenie na wykład
Opublikowano: 20.01.2018

Zmiany ilościowe oraz jakościowe agrocenoz i ich wpływ na populację dzika - 15 lutego we Wrocławiu.


Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszam na wykład pt.: 

"Zmiany ilościowe oraz jakościowe agrocenoz i ich wpływ na populację dzika"
Dr Marta Damszel
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
Polskie Towarzystwo Leśne, Oddział w Olsztynie

Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2018 roku o godz 12.00
w sali nr 507 
w Centrum Naukowo-Dydaktycznym 
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
pl. Grunwaldzki 24 a
Przewodniczący Koła PTL
przy Uniwersytecie Przyrodniczym we WrocławiuDoktorat Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego
Opublikowano: 13.11.2017

Prof. Andrzej Grzywacz otrzyma 14 listopada tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

W rozmowie z Głosem Uczelni były przewodniczący Konwentu UPWr, członek rzeczywisty PAN oraz doktor honoris causa Akademii Rolniczej  im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłataja w Krakowie opowiada o pasji naukowca, służbie, Wrocławiu i miłości do przyrody. 

http://www.glos.upwr.edu.pl/aktualnosci/46948/doktorat_honoris_causa_dla_prof_grzywacza.htmlNasi przedstawiciele z wizytą w Czechach
Opublikowano: 02.11.2017

Obiekty zagospodarowania turystycznego „Lasów Miasta Hradec Kralove” byłym celem wizyty członków wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego. 


Delegacja PTL była z wizytą w Czechach w dniach 25–26 września. Naszym przewodnikiem był był inż. Mirosław Valek – dyrektor Oddziału UHUL Hradec Kralove, wraz ze swoimi współpracownikami.

Nasi Koledzy z Czech zaprezentowali nam obiekty zagospodarowania turystycznego „Lasów Miasta Hradec Kralove”. Lasy będące własnością miasta już od początku XIV wieku są ważnym miejscem wypoczynku o powierzchni 3800 ha. Znajduje się tu wiele turystycznych i dydaktycznych ścieżek, tras rowerowych, szlaków konnych, trzy zadaszone miejsca na ognisko, domek Mazura, stawy i zbiorniki wodne oraz mnóstwo tablic informacyjnych. Zimą, w sprzyjających warunkach atmosferycznych, można korzystać z przygotowanych tras narciarstwa biegowego.

Ponadto mogliśmy podziwiać wieżę widokową „Ścieżka w obłokach” w pobliżu miejscowości Dolni Morava, z której rozciągał się widok na lasy Masywu Śnieżnika z doliną rzeki Morawy, a w dalszej perspektywie pasmo Jesioników i Karkonoszy. Zwiedziliśmy również w Kralikowie Klasztor Góra Matki Bożej.

         
         
         
   Zaproszenie na wykład akarologa i podróżnika
Opublikowano: 18.10.2017

Koło Polskiego Towarzystwa Leśnego, działającego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,
serdecznie zaprasza na wykład pt:

"Badania naukowe a ochrona przyrody. Od Arktyki do Antarktyki".
prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz


Prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz jest światowej sławy akarologiem. Zajmuje się szeroko pojętą ochroną przyrody w lasach, wpływem gospodarki leśnej na hyloekosystem, a także propagowaniem i badaniem pozagospodarczych funkcji lasu. Jest znanym podróżnikiem, autorem książki „Podróże nieudacznika”.

Wykład odbędzie się 13 listopada 2017 r., o godzinie 14.00
w sali 507 w Centrum Naukowo-Dydaktycznym UP, pl. Grunwaldzki 24a.Leśne Gospodarstwa Węglowe na Uniwersytecie Przyrodniczym
Opublikowano: 22.06.2017

19 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyło się seminarium naukowe poświęcone Leśnym Gospodarstwom Węglowym. Seminarium zostało zorganizowane przez koła terenowe Polskiego Towarzystwa Leśnego, działające przy Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Brzegu oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. 


Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało blisko 50 osób. Byli to głównie pracownicy Lasów Państwowych ale wśród uczestników seminarium znaleźli się również przedstawiciele nauki oraz inne osoby zainteresowane tym tematem.

Bardzo interesujące referaty dotyczące Leśnych Gospodarstw Węglowych oraz zasobów węgla organicznego w różnego rodzaju drzewostanach wygłosili: dyrektor Wiesław Krzewina z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, prof. dr hab. Cezary Kabała z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Bożydar Neroj z Biura Urządzania Lasu w Sękocinie oraz dr hab. Elżbieta Jamroz, prof. UPWr.  

Materiał na temat LGW i konferencji można obejrzeć również tutaj (od minuty: 12:35): http://wroclaw.tvp.pl/32889148/19062017-1830